Skip to main content

Prohlášení učitelů a vychovatelů k definici manželství

Praha 22. listopadu 2023: Iniciativa učitelů apeluje na zachování klasického manželství muže a ženy jako základu rodiny a národa. Od pondělní výzvy se více než 300 učitelů z celé České republiky připojilo k prohlášení na podporu manželství. Prohlášení bylo předáno poslanci Aleši Dufkovi, místopředsedovi ústavně-právního výboru, poslankyni Nině Novákové, místopředsedkyni komise pro rodinu a poslanci Marku Bendovi, místopředsedovi ústavně-právního výboru k postoupení premiérovi Petru Fialovi. Dopis vyzývá poslance, aby podpořili ústavní definici manželství muže a ženy. VE SBĚRU PODPISŮ POKRAČUJEME DÁL. Děkujeme!  

Děkujeme Vám všem, kteří jste se až dosud k prohlášení připojili. Naším cílem je před finálním hlasováním poslanců ve sněmovně shromáždit 1000 a více podpisů učitelů, vychovatelů a lektorů, poslance znovu osobně oslovit a získat i širší mediální podporu. Své jméno můžete přidat k prohlášení prostřednictvím formuláře:

Stav podpisů

719

Online podepsání

Pracovní pozice*:
Captcha*:(následně obdržíte emailový odkaz pro ověření podpisu)

* = Povinné položky.

Jména nebudou zveřejněna, ale souhrnně poskytnuta členům Vlády a Parlamentu ČR, poslancům a senátorům před rozhodujícím jednáním o ústavní podobě manželství a rodiny v předběžném termínu na jaře 2024.

Pomozte nám prosím s šířením prohlášení mezi své přátele a školy ve Vašem okolí.

POSTAVME SE SPOLEČNĚ ZA ZACHOVÁNÍ HODNOTY MANŽELSTVÍ A RODINY PRO BUDOUCÍ GENERACE

Za iniciátory výzvy:

  • ThDr. et Mgr. Ruth Drahotová, Ph.D.
  • Mgr. Jan Kuklínek, Etická a charakterová výchova, z.ú.
    Kontaktní e-mail: prohlaseni.ucitelu@post.cz

Tisková zpráva ČTK,

Článek v Deníku TO,

Zveřejněno v reportáži TV Prima CNN News v hlavních zprávách dne 22. 11. 2023, ke shlédnutí zde.